A projekteknél figyelembe vettük a szatmáriak igényeit és próbáltuk a város nagyon problémás részeit mihamarabb rendbe tenni.
A pályázatírástól az átadásig nagyon hosszú az út, így a projektjeink különböző fázisban vannak, de az alábbiakban felsoroltakra mind finanszírozást nyert a város:
- Visszakapja történelmi fényét és a modern városok mintájára megújul a gyalogosok, kerékpárosok számára nyitott Régi Központ.
- Az Új Központot is felújítjuk: a Szamoson átívelő gyalogoshíd, a kerékpárút és az elegáns tereprendezés által új arculatot kap a több mint 40 éves betonrengeteg.
- Modern alapokra helyezzük a városi tömegközlekedést: a nemrég megérkezett 17 hibrid autóbusszal, a Batizi úton már épülő terminállal és egy digitális forgalomirányító, illetve e-ticketing rendszerrel.
- Uniós finanszírozást nyertünk a városi kerékpárút-hálózat létrehozására, hogy biztonságosan lehessen két keréken közlekedni.
- Hosszú évekig volt a város „szégyenfoltja” a Kubik-zóna: Szatmárnémeti egyik legszebb parkját, zöldövezetét hozzuk itt létre.
- Szintén a város legrosszabb hírű övezete az Ostrovului zóna: az európai finanszírozású projekt révén ez a városrész is kiemelt figyelmet kap.
- Európai uniós forrásokból újulnak meg tanintézményeink: a 29-es és 7-es óvoda, a „Kiskakas gyémánt félkrajcárja” bölcsőde és a Constantin Brâncuși Faipari Líceum épülete.
- Folytatódnak a lakóépületek hőszigetelési munkálatai: csak az elmúlt évben 317 lakás hőszigetelési projektjét indítottuk el.
- Finanszírozást nyert a Szamos-part rehabilitációja: a két híd közötti szakaszon szabadidős tevékenységeket kiszolgáló övezetet létesítünk.
- Európai finanszírozásból bővítjük a városi térfigyelő kamerarendszert.
- A modern városok mintájára töltőállomásokat építünk az elektromos és hibrid autók számára.
- Uniós forrásokból új alapokra helyeztük a térinformatikai integrált rendszert, valamint a dokumentumok digitalizálásával elektronikus adatbázis hozunk létre.
- A Szatmárnémeti Északi Színház stúdiójának felújítására pályáztunk, Ungvár városával közösen
- Folytatjuk az önkormányzati ügyvitel digitalizálását a Polgármesteri Hivatalban és az alárendelt intézményekben
A 2016. és 2020. közötti időszak elsősorban az azt megelőző mandátum elvesztegetett idejének a bepótlásáról szólt. A következő időszakban az előző négy évben lefektetett alapokra kell építenünk, be kell fejeznünk az elkezdett projekteket, amelyek Szatmárnémeti látványos fejlődését idézik majd elő.
2020-2024 KÖZÖTT ÚJABB NAGY BERUHÁZÁSOKAT INDÍTUNK EL
- SPORTCSARNOK: A város északi részén modern sportcsarnokot építünk, amely a sportrendezvényeken kívül koncerteknek és kiállításoknak is otthont ad majd.
- VÁROSI USZODA: amely nemcsak a gyermekeink úszásoktatását segíti elő, de versenysportra is alkalmas.
- SÁRERDEI SZABADIDŐPARK: A Sárerdő környéke ismét egy olyan hellyé válik, ahol a szatmáriak hétvégénként nyugodt, civilizált körülmények között tölthetik el a szabadidejüket a természetben.
Felkészültünk az Európai Unió 2021-2027-es finanszírozási időszakára, HAT kulcsterületre is figyelve:
- Elhanyagolt övezetek megújítása: a 14-es, a 15-ös, a 15-ös, a 16-os és Solidarităţii negyedek, zöldövezetek, parkok, játszóterek, sétányok, kerékpárutak építése és korszerűsítése.
- Zöld infrastruktúra: a Szamos eddig elhanyagolt partjának a kihasználása és felújítása – strand és a Decebal híd, a Golescu híd, valamint a régi vágóhíd övezeti fejlesztése. Korszerűsítjük a V. Lucaciu parkot és a Tűzoltótorony környékét.
- Az oktatási és kulturális intézményeinket európai uniós forrásokból fejlesztjük tovább.
- Két új autóbuszterminált építünk, 30 környezetkímélő autóbuszt vásárolunk.
- A tömbházak szigeteléséhez szükséges újabb projektek elő vannak készítve.
- Digitalizáljuk a lakossági szolgáltatásokat, fejlesztjük a parkolási rendszert.
Eredményeinkről, terveinkről részletes tájékoztatást adunk a www.kereskenyi.ro oldalon. Csak így tovább, Szatmárnémeti!